KONST / Litografier / Färglitografi 15763208
nr 1576 3208
Willy Örskov
(1920-1990), Sverige
Figurer. Signerad, daterad 56. Färglitografi, bildmått: 22x28, yttermått inklusive ram. 37x45 cm
Willy Örskov, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Århus 1920, död 1990.
Utrop:
300 kr
måndag 6 november 2023
kl 18:39:39
Willy Örskov
Läs mer om Willy Örskov